Dom prawdziwego fana Hobbita

Dom prawdziwego fana Hobbita

Jeżeli jesteś prawdziwym fanem twórczości J.R.R. Tolkiena, to koniecznie musisz przeczytać o tych wspaniałych domach, inspirowanych oryginalną chatką hobbita.

W artykule zdradzamy także sposoby, dzięki którym trochę magii Śródziemia, znajdzie się również w Twoim mieszkaniu.

Chatka Bilbo Bagginsa

Okazuje się, że niezwykły dom małego hobbita, Bilbo Bagginsa z powieści Tolkiena, można odwzorować także w rzeczywistości, nadając mu taki sam baśniowy charakter, jaki został opisany we „Władcy Pierścieni”.

Charakterystyczny element architektury chatki, czyli okrągłe okna i drzwi, wykorzystano między innymi do zrealizowania projektu, w amerykańskiej pracowni Archers&Buchanan. Powstała tam koncepcja domu, inspirowanego malowniczą krainą Shire i życiem hobbitów, przedstawionym w twórczości Tolkiena.

Dom znajdujący się w Pensylwanii, został zaprojektowany i zbudowany dla prawdziwego fana „Hobbita”.

Drugim domem, wyglądającym jak oryginalna chatka hobbita, jest własnoręczne dzieło Simona Dale – wielkiego fana Tolkiena i ekologicznego budownictwa.

Mężczyzna zaprojektował i zbudował swój niesamowity dom w Walii w zaledwie cztery miesiące i wydał na to jedynie 3 tysiące funtów.

Bajkowy dom został wykonany tak, aby był przyjazny środowisku – Simonowi bardzo na tym zależało i zrealizował swoje marzenie.

Budynek jest w pełni ekologiczny i wykonany tylko z naturalnych materiałów. Na dachu zbiera się woda, którą architekt wykorzystuje później do podlewania ogrodu, toaleta pełni jednocześnie funkcję kompostownika, drewno pochodzi z odzysku, a dodatkowo na dachu zainstalowane są panele słoneczne, które pobierają energię ze słońca i wytwarzają prąd.

Projektant zamieszkał w swoim bajkowym domu razem z rodziną, która nazywa się „współczesnymi hobbitami”.

Śródziemie we własnym domu

Własna chatka na wzór tej hobbita jest zapewne marzeniem niejednej osoby, ale nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Rozwiązaniem, które pozwoli nam wnieść nieco klimatu Shire i Śródziemia do naszego własnego mieszkania, są odpowiednio dobrane, dekoracje tematyczne.

Jedną z nich, mogą być dywany bawełniane z motywem „Władcy Pierścieni”, stanowiące ciekawą ozdobę podłogi.

Do najpopularniejszych dekoracji związanych z serią filmów, należą oczywiście plakaty, przedstawiające bohaterów lub malownicze krainy.

Innym pomysłem są figurki kolekcjonerskie, na które możemy przeznaczyć całą półkę, bądź nawet regał. Goście odwiedzający nasze mieszkanie i podzielający uwielbienie do twórczości Tolkiena, na pewno będą pod dużym wrażeniem naszej kolekcji.

Oczywistym elementem, który musi się znaleźć w każdym mieszkaniu prawdziwego mola książkowego, jest oczywiście cała seria książek o hobbicie i jego towarzyszach.

Wyeksponowanie tych dzieł, będzie kolejną formą dekoracji, którą w dodatku można przeczytać!

Do innych dekoracji inspirowanych „Władcą Pierścieni”, należą także poszewki na poduszki, komplety pościeli, wzorzyste zasłony czy nawet zastawa stołowa! Możliwości są naprawdę duże, ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia no i może budżet…

dante