Drużyna Pierścienia

Drużyna Pierścienia

Drużyna Pierścienia to zarówno tytuł pierwszego tomu i drugiej księgi Władcy Pierścieni, jak również nazwa dziewięciu odważnych przeciwko dziewięciu Upiorom Pierścienia, którzy towarzyszyli Frodo w drodze ku Górze Przeznaczenia w celu zniszczeniu Jedynego Pierścienia.

Wśród nich miał być przedstawiciel każdego z Wolnych Ludów Śródziemia. Wraz z Frodem wyruszył wiec jego najbliższy przyjaciel i ogrodnik Samwise, Gandalf, dwoje spośród ludzi, to jest Aragorn i Boromir, elf Legolas, krasnolud Gimli oraz hobbity Peregrin Tuk i Meriadok Brandybuck

Ponieważ nie składalli żadnej przysięgi, wiedzieli, że w każdej chwili mogą zrezygnować. Gdy podczas przeprawy przez kopalnię Khazad-dum, czyli Mori w starożytnym królestwie krasnoludów, gdzie po spotkaniu z potworem Balrogiem spada z mostu dotychczas dowodzący Gandalf. Wówczas nowym przywódcą został Aragorn.

Podczas gdy podzielona Drużyna odpoczywa, siły Saruana napadłu na Drużynę, zabijając Boromira i porywajac Meriadoka oraz Peregrina. Aragron, Legolas i Gimli ruszyli aby ich uratować. Tymczasem Frodo i Sam, którzy wcześniej uciekli przed Boromirem, chcącym przywłaszczyć sobie Jedyny Pierścień, idą dalej, aby ukończyć misję i uratować Śródziemie przed zagładą.

Choć akcja zakończyła się sukcesem, po powrocie do domu, najodważniejszy Frodo nie zostaje bohaterem jak pozostali członkowie Drużyny, zostaje wręcz zapomniany i niedoceniony, odpływając do nieosiągalnego dla ludzi Amanu.

dante